Як переселити дитину в окрему кімнату?
Більшість питань пов’язаних з дітьми викликають у нас багато страху, як і що краще зробити, щоб обійтися без криків і істерик. Насправді більша половина так званих проблем виявляється не такими вже й складними, адже основна проблема народжується у нас в голові через знайомих і друзів “а ось у нас”, “це буде дуже складно”, “а я так мучилася”. Гірчинки додають різні форуми, на яких від нічого робити люблять сидіти молоді мами. Тому у першу чергу хочу сказати всім батькам – розслабтеся і нікого не слухайте. Адже “страшилки” можна придумати завжди, і ви теж можете.
У скільки краще переселяти дитини в окрему кімнату?
Давайте відразу визначимося з віком дитини. Звичайно є такі унікальні діти, які сплять окремо з народження, але я не дуже уявляю, на скільки це комфортно мамі – спочатку постійно ходити до дитини, потім постійно вставати щоб перевірити як він там (і йти не пару метрів). Вночі ці відстані досить відчутні.
Вік дитини для великого події у всіх буде різний. Приміром у сестри обидві дитини перейшли в свої кімнати тільки в 5 років, і дуже здивувалися, дізнавшись, що наша дитина в 2,4 вже спокійно спить один. “Як? Невже? Адже це так складно, наша ні в яку не погоджувалася! “. І ось саме з таких слів зі сторони друзів і рідних я і боялася цього, однак зробила для себе черговий висновок: не треба нікого слухати. Якщо ви знаєте свою дитину, то ніяких проблем у вас не буде ні з одним з подібних дитячих важливих кроків.
Ну а ідеального віку для переселення не існує. Адже всі діти різні. Але деякі здібності і навички дитина все ж повинен освоїти до моменту набуття ним окремої кімнати. Потрібно це не тільки для дитини, але і для спокою батьків.
Моя дитина був готовий до переселення в 2,4 року і буквально за тиждень при обраній тактиці все вийшло. Без криків, без шуму, без крику, без бажання повернутися до батьків у кімнату.
Головні умови переселення
1. Дитина не боїться залишатися без мами і може спокійно займатися самостійно. Якщо малюк ще ніяк не може відлучатися від мами, то переселити малюка не вийде. Спочатку потрібно дочекатися моменту, коли дитина почне самостійно грати, і проводити час на самоті (в кімнаті звичайно, а не один-в квартирі). Якщо організувати переселення до цього моменту, то малюк не те що не переїде, але і зовсім буде відтягувати цей момент до останнього криками й істериками.
2. Ви відучили дитину від підгузків на нічний сон. Звичайно відучувати дитину можна і після переселення, але в даному випадку ми говоримо про зручність мами, так як нічних калюж перші кілька тижнів точно не уникнути. А підходити до дитини в парі метрів від себе, і перевіряти на сухість набагато зручніше. Тим більше, що перша ліжечко буде менше за розмірами, а значить і прати треба буде менше.
3. Дитина перестав пити на ніч і вночі суміш, або ж ви закінчили грудне вигодовування. Знову відносимо даний пункт до мами, так як вставати до дитини зручніше, якщо він спить поблизу, та й почути його вимоги також простіше в тій же кімнаті. Друга причина – діти набагато частіше писав вночі, якщо п’ють що або на ніч. Так що спокійна ніч – відсутність ГВ або суміші.
4. Дитина спить відносно спокійно і прокидається ночами дуже рідко. Якщо малюк не писается вночі, не п’є суміш, щоб встати на горщик, відчуває себе добре і не має якихось специфічних захворювань, то сон повинен бути міцний і на всю ніч. Деякі діти ще досить довго вимагає уваги вночі, прокидаючись зі своїх причин. Але якщо малюк спить міцно – ви йому вночі вже точно не будете потрібні.
5. Малюк в разі чого знає як вночі сходити на горщик або покликати маму і відчуває себе при цьому комфортно. Вміння малюка не панікувати, якщо він опинився в темряві один також важливо. В даному випадку малюкові потрібно організувати світильник поруч з ліжечком і навчити його користуватися, щоб при необхідності він міг включити його сам. Також важливо, щоб дитина вмів покликати маму на допомогу, а ще краще самостійно сходити на горщик вночі.
6. Дитині організовано комфортне спальне місце з можливістю швидко включити світло при необхідності. Комфортне місце увазі затишний куточок, дитині він повинен подобається. Обов’язково на перших порах наявність бортика, щоб дитина не впав з ліжка і нічник, яким ви навчіть дитину користуватися.
7. Дитина добре себе почуває, не хворіє. Звичайно в момент відселення дитина повинна добре себе почувати.
Як організувати переселення комфортно, якщо ви тільки переїхали чи давно живете в квартирі з вільної кімнатою
Крок 1. Поділяємо територію
Як конкретно організувати переселення і з чого почати? Давайте розбиратися попунктно. В першу чергу важливим кроком буде перенести всі речі та іграшки дитини в ЙОГО кімнату. А будь-які спроби пограти у мами в кімнаті повинні припинятися відразу – іди грати в свою кімнату. Складувати речі і створювати окремі дитячі полички у батьків в кімнаті більше не можна.
Звичайно більшу частину часу вам доведеться тепер проводити в дитячій, так як самостійно маленькі діти грають, але присутність поруч дорослого для якихось питань і невеликого включення в гру залишаються так само важливі.
Крок 2. Облаштовуємо затишне місце для сну
Затишне місце для сну може бути різний, з урахуванням уподобань вашої дитини. У нашому випадку це велика повноцінне ліжко з бортиком і довільним балдахіном, який створив чудове затишне гніздечко на час сну.
У додатку варто запропонувати дитині самостійно вибрати веселе постільну білизну, подушку, і красиве ковдру. Важливо, щоб малюк робив це сам.
Якщо дитина спить з улюбленими іграшками, то в першу ніч переселення варто сказати, що улюблені іграшки вирішили піти спати до своїх друзів. Дитина не захоче розлучатися зі своїми іграшками. Другий варіант – запропонувати дитині укласти м’які іграшки поруч з ним в ліжечко і накрити ковдрою. Подібні рольові ігри дуже подобаються дітям.
Далі обов’язково створіть свій нічний ритуал, щоб дитина асоціював сон з цим місцем і ліжечком – це може бути читання улюблених книжок, розповіді з проектором на стіні або стелі, прослуховування аудіо казки або спокійних мелодій. Наш випадок – півгодинне читання книг, вкладання всіх звіряток поруч, а потім легкий масажик ручок і ніжок малюка.
Крок 3. Обов’язково залишаємо стару ліжечко до моменту коли дитина остаточно не переїде!
Діти дуже прив’язуються до речей, тому ні в якому разі не забирайте стару ліжечко до тих пір, поки дитина остаточно не переїде до себе! Більш того, не варто навіть говорити про свої плани при дитині, так як прості слова можуть зіпсувати вам всю підготовку.
Дитина має знати і розуміти, що його не виганяють з кімнати, його ліжечко залишилася на тому ж місці і в разі чого він зможе повернутися. Розібрати і прибрати стару ліжко варто через 1-2 тижні, після того, як дитина звикне до нового місця.
Якщо дитина вже давно має свою кімнату, але спить в кімнаті з батьками?
Якщо у дитини вже давно є своя ігрова кімната, але спить він ще поки разом з мамою і татом, то тактика практично ні чим не відрізняється від описаної. В такому випадку ви повинні придбати нове ліжко, яка буде означати щось нове, до того, до чого дитина ще не звик, інакше стоїть ліжко або диван не буде асоціюватися в дитини зі сном, а тільки з звичними іграми. Далі ви також повинні зробити переселення всіх речей та іграшок. Якщо дитина спить з батьками, значить значна частина дитячих речей мешкає в їх кімнаті.
Потрібно також запропонувати дитині вибрати нові постільні приналежності, укласти іграшки і, звичайно, робити це все з хорошим настроєм в ігровій формі.