Квіти

Вирішила виростити глоксинію з насіння

Ще в березні я отримала замовлені насіння глоксиній. Руки дійшли тільки зараз. Коли впевнена, що зможу виділити потрібну їм увагу, час і турботу.

Замовляла у досвідченого селекціонера – Олени Ніколаєвої. Яка займається виведенням феєричних сортів і ділиться красою з іншими.

Мої насіння – результат її ручного перехресного запилення різних сортів глоксиній. А це значить, що мене чекає сюрприз: забарвлення сіянців буде непередбачуваною! Рослини візьмуть хаотичний набір генів від своїх предків.

Я б дуже хотіла дати посилання, але тепер все це розцінюється як реклама, тому просто залишу ім’я селекціонера. Якщо буде бажання, Ви самі зможете знайти в пошуковій системі її сайт

Вартість 1 пакетика – 150 рублів. Доставка обійшлася в 80.

Підготувала до посіву все необхідне

До насіння додавалася докладна інструкція: коли, як, у що сіяти. І що робити зі сходами далі. Читаючи її, я спіймала себе на думці, що алгоритм дій підходить практично до всіх видів насіння, у яких немає особливих вимог (зразок левкої, як тут не згадати свої весняні муки).

Приступаю до посіву: мені здалося, що в одному пакетику розмір насіння трохи більше, ніж в іншому

Виконати всі точно по інструкції – завжди нерозв’язна задача, але я постаралася.

Головна особливість насіння глоксинії – крихітний розмір. Вони правда більше схожі на пил.

Тому грунт повинен бути дрібної фракції і пухкий. Я взяла верховий торф і гарненько протерла руками всі грудочки. Якби перфецкионизм взяв верх, то ще б і просіяла через сито. Але обійдемося без крайнощів

Грунт заздалегідь намочую, щоб брав вологу. А то пересушене торф або не пропускає її, або пропускає відразу на дно.

Коріння мікроскопічних насіння будуть відповідні: маленькі і ніжні. Якщо на шляху корінця попадеться велике включення начебто палички, то є ризик, що далі справа не піде. Якщо грунт буде важким, з скоринкою після поливу, то корінець-ниточка загниє або ссохнет на поверхні раніше, ніж пробереться в надра грунту.

Ємністю для посіву насіння глоксинії будуть харчові контейнери. У них є важливий плюс – створення теплички вже передбачена конструкцією. Накрив кришкою – отримав теплицю.

А тепер – найскладніше.

Посів глоксинії

Витрусити насіння з пакетика виявилося складним завданням. Висипала на білу серветку, щоб був хоч якийсь шанс розгледіти кожне насіннячко глоксинії.

Сіяла зубочисткою. Спочатку було складно: насіння зливалися з рудим торфом. Грунт, як і насіннячко, прилипав на кінчик нехитрого інструменту і було не дуже-то зрозуміло – залишилося насіннячко на торфі.

Коли насіння розкладені, намагаюся не переплутати етикетки та ідентифікуємо контейнери. По інструкції Олени оприскиваем ще раз з пульверизатора і закриваємо кришку.

Відправляю під лампу. Зараз від освітлення в чому буде залежати швидкість росту. Вирощувати взимку на вікні я б точно не ризикнула.

І чекаємо! Інструкція обіцяє, що перші зелені закарлючки можна буде побачити через 8-14 днів. І я охоче вірю.

Було посіяно більше 20 насінин. Якщо все складеться вдало, буде дуже цікаво чекати перших квіток. У надії побачити незвичайні забарвлення.