Кохання

Що важливіше в парі: взаєморозуміння або інтерес?

Що важливіше для побудови тривалих відносин в парі – хороше взаєморозуміння, або інтерес один до одного? Що робити, якщо ви давно чудово один одного Розумієте, а сама людина вам більше не Цікавий? І разом погано, і розлучитися шкода.

Одного факту взаєморозуміння не достатньо. Розуміти можна будь-якої людини, якщо прожити з ним 10 років. Але чи буде бажання продовжувати з ним стосунки?

Оволодівши психологією, розбираючись в людях, можна навчитися розуміти кого завгодно. Але нам бути щасливими у відносинах визначає не соціотип, а. Інтерес. Цікаві ми один одному як особистості? Простіше кажучи, добре нам разом?

Ну а Розуміти ми можемо навчитися взагалі всіх. У цьому сенс психології – навчитися Розуміти.

Хороший психолог здатний подолати бар’єр нерозуміння з будь-якою людиною. Але чи захоче він, як особистість, будувати відносини з усіма, кого він Розуміє? Швидше за все, він обере свій вузьке коло людей і партнера по іншим критеріям.

Цікавість людини представляється нам більш значущим чинником, ніж Розуміння. Але Розуміння, все таки, теж дуже важливо. Тому щоми швидше полюбимо те, що можемо зрозуміти.

З одного боку:навіщо підтримувати цікаві, але незрозумілі стосунки?

З іншого боку:навіщо підтримувати нецікаві, але зрозумілі відносини?

Що важливіше: будувати стосунки з цікавою людиною, або з тим, з яким більше розуміння?

З-за того, що Розуміння не додає у відносинах Цікавинки (фарб, життя), а Цікавість не додає Розуміння (емпатії, почуття неодиночества) – це дві однаково важливі паралелі. Людям потрібні Цікаві і Зрозумілі відносини. Це баланс.

Маючи терпіння, Зрозуміти можна кого завгодно. Але Цікавість людини ніяк не підсилиш. Вам або цікаво (добре, яскраво, насичено, осмислено) разом, або ні. Розуміння – розвивається штука. Цікавість – неразвиваемая штука.

  • У підсумку, психологія може навчити Розуміти нас всіх – і дуалів, і конфліктерів. А Цікаво нам може бути тільки зі своїми людьми. Так, найчастіше, нам Цікаво з будь-якими людьми. Але Цікавість вимірюється тими показниками, які точно психологія виміряти не здатна.

Цікавість – це вагон факторів. Від запаху тіла людини, до його інтелекту, бажання розвиватися, інтересів, хобі, цілей і життєвої місії. І тут уже або тягне, або не тягне.

І коли ми, на час, втрачаємо Інтерес до людини, важкий період нам допомагає подолати Розуміння. А коли втрачаємо Розуміння – повернути його допомагає саме Інтерес.

Розуміння досягається тоді, коли ти здобуваєш механізм мислення іншої людини. Це просто, це механіка. Навіть без психології ти досягнеш розуміння з ким-завгодно, якщо ви будете довго і плідно спілкуватися.

У підсумку, психологія нам каже: розуміння найбільше серед людей свого кола інтересів. Але при терплячому вивченні психотипів – воно досягається з ким завгодно. Інтерес, найчастіше, теж виникає всередині свого кола спілкування. Але Інтерес до людини не залежить безпосередньо від його соціотипу – він або приходить, або не приходить, незалежно від наших зусиль.

Хто в темі соціоніки, ось вам питання: чи буде цікавіше Єсеніну зі Штірліцем, який, як і Єсенін, любить ЗСЖ? Або ж Єсеніну буде цікавіше з Жуковим, який любить випити?

Він буде краще розуміти Жукова. А цікавіше може виявитися зі Штірліцем. І хоч ти трісни, а інтерес до такого горе-Жукову навряд чи прокинеться. А ось що стосується розуміння, то до Штірліцу воно може поступово зрости.

ВИСНОВКИ

За підсумком, мені здається, що Інтерес є більш важливим фактором у відносинах, ніж Розуміння. Бо Інтересом до особистості неможливо управляти. А здатність Розуміти людей можна розвинути.

Я б розподілила їх значимість приблизно так:

– Інтерес: 60%

– Розуміння: 40%

Якщо ви знаходитесь на стадії вибору партнера, психологія вашого вибору, визначення переваг і розпізнання своїх потреб у відносинах -> по раніше актуальна. Бо як у випадку з Інтересом, так і Розумінням – обидва ці показники будуть спочатку вище серед людей однієї стихії.