Що робити, якщо чоловік – мамин синочок?
Одного разу, ведучи бесіду на прийомі з молодою людиною, незадоволених ставленням дружини до його матері, я почула у відповідь: « Як я можу довіряти своїй дружині? Адже її я знаю 2 роки, а маму 25 років». Цим було сказано все. Адже скільки не проживе він зі своєю дружиною, маму він буде знати на 25 років більше.
Якщо ви вчасно не розгледіли сигналізують моменти в поведінці свого обранця про глибокої прихильності до матері, і вам дістався в супутники життя мамій, то “перевиховання” чоловіка займе багато часу. Доведеться запастися терпінням і докласти масу зусиль, щоб змінити ситуацію.
Звичайно, деяким дівчатам може подобатися такий тип чоловіків, тому що ними легко керувати, вони ніколи не прагнуть зайняти чільне становище в сім’ї, вирішення всіх проблем залишають на розсуд дружини.
Дівчатам сильним, самостійним, які хочуть поруч самодостатнього чоловіка, опинившись у такій ситуації, змиритися з інфантильною поведінкою чоловіка буде складно.
На перших етапах відносин, сильна тяга обранця до матері здається гідністю, а не мінусом. Жінки вважають, що шанобливе ставлення до матері – запорука шанобливого ставлення до жінок взагалі, а зокрема, і до своєї дружини. Але після закінчення часу дружина з гіркотою починає усвідомити, що незважаючи на прожиті роки, вона як і раніше залишається на другому плані, тому що першість “захопила” люба матуся. Вона зведена на п’єдестал, гордо сидить на троні, а місце жінки – в її свиті.
Дружина, в першу чергу, завжди розраховує на підтримку чоловіка, їй хочеться вирішувати всі проблеми спільно, хочеться любові, турботи, уваги і дбайливого ставлення з боку чоловіка. Але чоловік, який в першу чергу син, більше уваги приділяє мамі, а дружина як би і зайва.
Не варто, намагаючись перехопити ініціативу у свої руки та зменшити вплив матері, брати на себе роль матусі. Чому? Тому що призначення дружини і матері в житті чоловіка зовсім різне. Беручи на себе роль мами, ви несвідомо будуєте відносини мати-син. Відповідно відносини чоловіка до вас будуть будуватися за тією ж схемою, але в зворотному напрямку – син – мати.
Ви змінюєте роль коханою, єдиною, коханої дружини на роль мами, тільки для того, щоб відтіснити свекруха, все життя захищаючи свою найдорожчу половину замість неї.
Що робити, якщо в чоловіки дістався мамин синок?
Вступаючи в битву з мамою за її синочка, оцініть свої сили і глибину терпіння, тому що перевиховання – це складний і тривалий процес.
Підготуйтеся до того, що вам доведеться грати першу скрипку у вашому спільному житті. Мамій покладе на вас всі обов’язки по вирішенню побутових проблем. Якщо зажадати від нього рішучих дій, то він може втекти під крильце матусі, яка завжди готова підтримати його.
Мамій ніколи не буде протистояти мамі. Під час з’ясування відносин зі свекрухою він ніколи не прийме вашу сторону. Тому вам невигідно в особистих інтересах створювати конфліктні ситуації. На перших порах доведеться змиритися і підтримувати рішення свекрухи.
Встановіть дистанцію між сином і матір’ю. Насамперед вирішити квартирне питання. Віддайте перевагу знімну квартиру спільного проживання зі свекрухою, навіть при обмежених коштах. Намагайтеся фінансово не залежати від впливової матері, щоб не дати їй можливості зайвий раз втручатися у ваше життя.
Поступово привчайте чоловіка до відповідальності і прийняття самостійних рішень. Починайте з простих побутових завдань, хваліть його за успіхи, поступово збільшуючи навантаження. Якщо відразу звалити на нього непосильну ношу, то він може втекти в рідне гніздечко. Періодично запитуйте його ради, заохочуйте, підтримуєте його починання у вирішенні сімейних проблем.
Ніколи не критикуйте мати в його присутності. Враховуючи його прихильність до матері, ви викличте тільки негативну реакцію у відповідь. Якщо ви не згодні з зауваженнями свекрухи, коректно зауважте, що кожен має право на свою думку.
Постарайтеся подружитися зі свекрухою. Якщо у ваших стосунках немає відкритого протистояння, то можна домогтися схвалення свекрусі, виявляючи підвищену турботу про її сина. Дізнайтеся рецепти своїх улюблених страв, іноді запитуйте її думку, намагайтеся бути завжди доброзичливою під час спілкування з нею.
Допоможіть своєму чоловікові стати чоловіком. Дозволяйте йому самому приймати рішення, не тягніть все ковдру на себе”.
Постарайтеся закінчити перевиховання чоловіка до народження дітей. При появі дитини, вам колись буде приділяти стільки уваги великовозрастному матусиному синку. Вам знадобиться підтримка в цей час, а безпомічний і інфантильний чоловік навряд чи буде надійною опорою.
Якщо вам дійсно подобається ваш обранець, витрачений дорогоцінний час не пройде безслідно і ви зможете побудувати своє родинне гніздо, де всі рішення будете приймати спільно.