Город

Секрети вирощування кабачків у відкритому грунті

Ці невибагливі і улюблені багатьма городниками овочі вирощуються повсюдно, їм не потрібно створювати спеціальних умов для одержання щедрих урожаїв. Розповім в огляді про нюанси посадки і подальшого догляду за кабачками, які посаджені розсадним і безрозсадним способом у відкриті грядки.

Терміни посадки

Конкретних дат висадки для цієї овочевої культури немає. Кабачки відносять до теплолюбних рослин. Оптимальні температурні показники для обробітку вважаються вдень +22°C . . . +26°C, вночі: +18°C . . . +20°C. Якщо знижується температура повітря до +12°C, то кущ призупиняється в рості, а при подальшому зниженні починає хворіти і часто гине.

Займатися посадкою кабачків треба, коли температури протягом дня впевнено зберігаються в діапазоні +17°C. . . +20°C, а грунт прогрівається до +12-14°C. Травневі заморозки вже не повинні повертатися, т. к. теплолюбна рослина їх не перенесе.

При посадці кабачків враховуються як кліматичні, так і погодні умови. Адже весна приходить кожен рік в різні терміни, іноді посадкові роботи доводиться переносити на пізній час.

Підготовка гряди під посадку

Кабачкові культури воліють теплі і добре освітлені ділянки. За цими критеріями їх і вибирають для посадки.

Рекомендації щодо вибору оптимальної локації для гряди:

  1. Якщо є можливість, розсаду або насіння висаджують на сонячній стороні;
  2. Слід дотримуватися правил сівозміни. Небажано розбивати грядки після всіх гарбузових, а ось після бобових, цибулин, пасльонових, коренеплідних і зелені цілком допустимо;
  3. Кращими грунтами для вирощування кабачків є поживні суглинні або супіщані землі з нейтральною кислотністю;
  4. Не підходять варіанти з сильною закисленностью, тоді плоди будуть невеликими і з деформаціями. Якщо ж середовище кисле, то перекапивая, у неї підсипають доломітове борошно або вапно-пушонку.

Підготовку грядок починають за 1. 5-2 тижні до висаджування. Роблять перекопування на штик лопати. Перед цим рекомендують рівномірно по всій ділянці насипати підгодівлю.

Наприклад, один з потягів можна отримати самостійно. Беремо на кожен 1 м2:

  • 10 л перепрілих тирси і перегною;
  • 300 г просіяної золи;
  • 30 г азотно-фосфорного добрива;
  • 15 г сірчанокислого калію і сечовини.

Додають суміш при перекопуванні грунту, розбивають грудки, вирівнюють поверхню граблями і роблять гряди. Далі їх гарненько поливають гарячою водою і вкривають поліетиленом. Так і залишають до початку посадочних робіт.

Способи посадки кабачків

Щоб зібрати врожай вже в перший літній місяць, застосовують розсадний спосіб. Рослинки висаджують в грунт, вони швидко адаптуються до нового середовища і дають плоди. Також існує і безрассадний метод. Але в цьому випадку час посіву та отримання овочів переноситься на більш пізній термін.

Висадка розсади кабачкової

Захід проводять після весняних холодів при стабільних високих температурах.

Техніка пересадки:

  1. Розбивають лунки на попередньо підготовленому місці. Треба брати до уваги, що дорослі екземпляри досить розлогі і їм потрібна більша площа. З цієї причини міжряддя зазвичай становить 1-1. 5 м. Дистанція між ямками – більше 0. 7 м;
  2. Їх роблять малої глибини, поливають не холодною водою і дають їй вбратися;
  3. Саджанець обережно витягують з розсадного контейнера, щоб не пошкодити кореневу систему. Якщо вибирають біорозкладана ємність, діставати його немає потреби;
  4. Кущик розміщують в лунку і акуратно поправляють відростки корінців, посипають почвосмесью до сім’ядольних листочків;
  5. Далі субстрат навколо сіянця утрамбовують;
  6. Виконують полив під корінь теплою водою.

Якщо існує ймовірність зворотних заморозків або коливання температур, то кабачки вкривають поліетиленовою плівкою.

Безрассадний спосіб

Час посівних робіт залежить від кліматичних особливостей регіону. Щоб зміцніти і розвинутися, рослині потрібно близько 55 діб. Після цього він зможе почати давати зав’язі.

Попередньо виконують підготовку насіннєвого матеріалу:

  1. Його замочують у розчині активатора зростання приблизно на 45 хвилин;
  2. Якщо насіння домашні, то варто їх продезінфікувати будь фунгіцидним препаратом або марганцівкою;
  3. Далі викладають на вологу тканину і переносять тепло для пророщування. Обов’язково необхідно відстежувати, щоб матеріал не висох.

Якщо дотримуватися правил, то паростки з’являться вже через 3-4 доби.

Техніка посіву культури у відкритий грунт:

  1. На ділянці розбивають лунки, витримуючи відстань приблизно 0. 8 м один від одного. Між рядами залишають простір більше 1 м. Роблять неглибокі ямки близько 15 см углиб;
  2. Лунки поливають і чекають, поки рідина не вбереться;
  3. Далі кладуть у ямку по двоє насіння і зверху засипають грунтом і акуратно трамбують;
  4. Рекомендують замульчувати гряди, т. к. мульча виключає поява щільної кірки. Насінню буде простіше проклюнуться крізь пухку грунтосуміш і почати формувати листочки.

Якщо зійде 2 зернини, то одне прибирають, залишаючи найміцніший росток.