Рибу більше не смажу, не запікаю: новий метод. Я просто загорнула її у фольгу і поклала на сковорідку – смачніше рибу не готувала
Ніжна, соковита, з трохи хрусткою скоринкою (при бажанні) – а я знайшла компроміс між смаженої, запеченої на грилі і приготованої на пару рибкою. Вона ідеальна, і так ще не готувала.
Її не потрібно панірувати в борошні і сухарики, маринувати: вона ніжна і смачна. Вона не вміє пригорати, не пересушується, не буває жорсткою чи прісною, як на пару.
І сковорідка чиста, і без олії рибка смажена, але схожа на запечену. І полезнейший у всіх сенсах продукт.
Як смачно приготувати рибу, але не смажити і запікати: новий метод і рецепт на прикладі лосося
Так можна приготувати будь-яку рибу: від червоної рибки до минтая, від сьомги до путасу, від карасиків, окуня до хека. І вийдуть вони на диво соковиті, ніжні. Ось як щось середнє між смаженою рибою, запеченою і “на пару”.
А суть методу проста. Ми просто загорніть рибу у фольгу і відправимо їх на сковорідку. Смажитися Що це дає?
Та прожарювання без олії, і ніжність – риба зберігає соковитість, не пересушується. Температура у фользі більш низька, риба не стикається зі сковорідкою. І трохи пропарюється у фользі.
Є деякі нюанси – ділюся рецептом і маленькими тонкощами на прикладі сьомги. Але так можна приготувати будь-яку рибку
1) Рибу (будь-яку) підготувати – почистити, якщо потрібно, розділити на порційні шматки.
2) Рослинна олія (пару ложок) змішати з дрібкою солі – стільки, скільки необхідно для того, щоб посолити всю порцію риби.
За бажанням додати прянощі, спеції: чорний перець або розмарин, італійський трави або просто спеції для риби.
Тонкість 1. Для більш пікантного смаку, якщо хочемо приготувати трохи незвичайну рибку – можна додати трохи гірчиці. Хоча до червоній рибі я не додавала б. А ось для іншої риби, для того ж минтая – додала б
3) Змастити з усіх боків шматки риби – або просто занурити в ароматне масло.
4) Фольгу для запікання щедро скропити рослинним маслом. Викласти рибу на край фольги. Шкірою вниз. Згорнути рулетом, підвернути краю.
А ще. На рибу можна викласти шматочок вершкового масла. Або ароматного масла, укропного. І шматочок сиру Або трохи кропу, і кільця лимона. . .
А можна і зовсім викласти рибу на бланшовані гілочки спаржі, подушку або солодкого перцю і дрібно нарізаних томатів. Варіантів – море.
Тонкість 2. Заворчиваем рибу у фольгу не щільно, щоб фольга не щільно прилягала, щоб залишалася невелика “повітряна подушка”.
Що це дасть? Риба буде смажитися, і трохи пропариваться.
Тонкість 3. Шматки риби повинні бути великими. І будуть більш соковитими, і так зручніше загорнути у фольгу.
Якщо шматки невеликі, можна загорнути по два, по три в один “рулончик”
Тонкість 4. Кілька “пакунків” з фольги на сковорідці маємо на відстані, щоб не стикалися. Чому?
Риба буде занадто “паритися”, може “перегрітися” – бокові сторони пакунків повинні остигати. Це дасть повільне ловлення фользі, ніжність рибці
5) Викласти рибу на розігріту сковороду без масла – якщо з антиперегарним покриттям.
Якщо звичайна – замість фольги краще використовувати папір для запікання. І щоб не пригоріла, змастити трохи олією. Зовсім трохи.
Смажити з двох сторін по 5 хвилин. А в середині приготування перевертаючи рибу на іншу сторону. До готовності, до ніжного рум’янцю, до смачного аромату. Всі
Тонкість 5. Після вимикання відразу фольгу не розгортаємо: даємо рибці пару-трійку хвилин (до 3-5 хв) “відпочити” Буде більш соковитою, ніжною, якщо остигає повільно.
Інгредієнти:
- Риба (філе сьомги) 300 г;
- Рослинна олія 2 ст. л. (щоб зручно було занурити шматочки риби);
- Сіль, прянощі за смаком;
- Фольга