Успіх

Коучинг мотивація

Більшість людей мають максимальну ефективність тільки тоді, коли вони розуміють свої дії і з якою метою вони це роблять. Від розуміння цих дій залежить майбутній результат. Але для розуміння свого майбутнього результату необхідна мотивація. Вона добре допомагає подолати внутрішні блоки, вийти із зони комфорту.

Мотивація – це процес психіки людини, який стимулює на початок якихось дій, що мають перешкоди для початку.

Мотивація підрозділяється на два типу:

  • Зовнішня. Відносяться зовнішні стимули людини (фінанси, статус, кар’єра, відпочинок).
  • Внутрішня. Відносяться внутрішні стимули (бажання саморозвитку, особистісного зростання, цікавість).

При відсутності будь-якого виду мотивації, людині важко почати щось робити. Якщо людина не буде розуміти, для чого йому втрачати зону комфорту, йому необхідно знайти спонукальний мотив до дії. Таким мотивом є цінність для клієнта, задоволення від процесу, підсумок роботи. Але часто людина навіть боїться побачити своє майбутнє, він боїться мріяти.

Новий вид консультування коучинг допомагає зняти страхи і знайти істинну мотивацію клієнта. З допомогою коучінгу людина має можливість позбавитися від страху і сумніву, поглянути з іншого боку на себе. Коучинг застосовує безліч способів для допомоги клієнту.

Коучинг застосовує для ефективної роботи мотивуючі історії, цитати і метафори. Такі методи відволікають свідомість і включають підсвідомість людини в пошуку ресурсу.

Кожен коуч застосовує в роботі з клієнтом основну функцію – чесність. Чесність відчувається клієнтом, коуч відразу відчуває віддачу клієнта. Коуч стимулює клієнта до мотивації, спонукає поглянути всередину своєї особистості, знайти внутрішню потребу, яка перетворитися на головну ціль.

Також коуч застосовує мотиваційні слова. Коуч може легко визначити, уважно слухаючи розповідь клієнта, потрібні слова мотивації і які не приносять належного успіху. Коуч намагається підібрати кожне слово, адже слово несе в собі особливий сенс, але кожна людина по-різному ставиться до одного і того ж слова. Слова «повинен», «можу», «треба» і «хочу» впливають на мотивацію людини.

При всій своїй схожості на консультації психологів коучинг не дає порад, не дає готового рішення, не ділиться своїм досвідом, не озирається на минуле клієнта. Коуч підтримує особисте стимулювання клієнта, мотивує на пошук ресурсів і потенціалу. Коуч є партнером, він задає відкриті питання, які допомагають клієнту шукати на них відповіді і розкрити свій потенціал.

Коуч складає індивідуальний план, який складається виключно з особистих якостей клієнта. Починається він з виявлення обмежуючих переконань, які не дають зробити перший крок на шляху до досягнень.

Далі коуч підбирає методи, які допоможуть зруйнувати обмежують переконання і домогтися прориву. Ці методи стають звичайними звичками, які людина буде використовувати все життя

Коуч працює на появу у клієнта внутрішньої мотивації, хоча б до кінця коуч-сесій, після чого він буде самостійно управляти своїм життям, застосовуючи мотивуючі факти.

Коучинг базується на довірі і чесності. Використовуючи довіра і чесність, коуч мотивує клієнта взяття відповідальності, дотримання свого плану і прикладання зусиль у досягненні завдань. Вже на початку коуч-сесії необхідно узгодити з клієнтом умови роботи, ознайомити з принципами коучингу. Коуч повинен проаналізувати запит клієнта, визначити його мотиви, стилі мислення і поведінки. Необхідно вивчити клієнта, щоб говорити на його мові.

Коучинг відмінно допомагає в:

  • досягненні соціальної та фінансової мети;
  • розвиток креативних методів мислення і нових підходів до вирішення завдань;
  • просування вгору в професійній діяльності;
  • підвищення особистої ефективності та мотивації;
  • переосмислення сенсу свого життя;
  • поліпшення відносин (в родині, з друзями, з колективом);
  • у починаннях (схудненні, заняттях спортом).

Коучинг застосовує різні інструменти для роботи з внутрішньою мотивацією. Вони допомагають клієнту знайти вихід зі складної ситуації, відповіді на свої запитання, а також підтримати внутрішню мотивацію і підвищити свою усвідомленість.

Важливо пам’ятати, що мотивація залежить від якості мети. Це якість можна перевірити, задавши декілька неважких запитань:

  • Чи є ця мета власною думкою?
  • Для чого потрібно її досягнення?
  • Що зміниться в житті після досягнення мети?
  • На що можна піти заради досягнення цієї мети?
  • Як досягнення мети зробить життя щасливі?

Відповівши на ці питання, клієнт зможе зрозуміти зачепила його ця мета або нав’язана кимось ззовні, запалює вона його, надихає його на подвиги. Ось тоді і народжується мотивація. І вона рухає клієнтом, а клієнт біжить до неї. Тому що у людини є мета, і його внутрішня сила рухає його до найкращого результату.