Краса

Догляд за шкірою рук

«Руки ‒ візитна картка жінки, шия ‒ її паспорт, декольте ‒ закордонний паспорт! »

(Коко Шанель)

Догляд за шкірою рук: зволоження, живлення, захист

Щоб довше залишатися молодими і красивими, жінки доглядає не тільки за шкірою обличчя, але і за шкірою рук, яка потребує зволоження і живлення не менше, ніж особа або шия. У салонах краси представлено ціле різноманіття процедур по догляду. Однак провести деякі ритуали цілком можливо і в домашніх умовах. Регулярний догляд дозволить зробити руки більш гладкими, м’якими і красивими.

Шкіра рук дуже тонка і містить меншу кількість ліпідів у порівнянні з шкірою, а на долонях відсутні сальні залози, тому руки частіше схильні до зневоднення і потребують регулярного догляду. Рекомендацій по догляду за ними не дуже багато, в основному вони пов’язані з індивідуальними особливостями шкіри.

– Зволоження та живлення.

– незамінний атрибут у житті будь-якої жінки. Покладіть його в свою сумочку, на робочий стіл приліжковий столик, і використовуйте протягом дня. Регулярне застосування дозволить завжди тримати руки в доглянутому вигляді. Якщо шкіра дуже суха, або ви помітили появу на ній невеликих тріщин, віддайте перевагу жирним кремів або бальзамам. Вони допоможуть відновити захисний бар’єр і повернуть руках здоровий вигляд. Для цих цілей також підійдуть маски-рукавички. Всього 20 хвилин такої процедури здатні глибоко наситити і зволожити шкіру.

– Відлущування.

Застосування і пілінгів також благотворно впливають на стан шкіри рук. З допомогою цих засобів можна делікатно очистити поверхню епідермісу від відмерлих клітин. Регулярне проведення таких процедур здатне запобігти сухість і наситити шкіру корисними кислотами.

– Захист.

Для того, щоб попередити появу пігментних плям і довше зберегти шкіру молодою, необхідно використовувати засоби з SPF. Це дозволить вберегти шкіру від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. У періоди низького уф-індексу використовуйте засоби з мінімальним фактором захисту, наприклад 10 або 15. При активному сонці віддавайте перевагу кремам або спреям з SPF30 і вище.

Основні рекомендації по догляду

Не дарма кажуть, що вік жінки видають її руки. Різноманіття побутових справ, які ми виконуємо протягом дня, негативно позначається на шкірі. Тому не варто нехтувати основними правилами, адже це дозволить зберегти і продовжити красу ваших рук довгі роки.

Правила догляду за руками:

1. Ретельно підходите до вибору мила

Мило повинно бути м’яким, з щадним складом. Краще всього застосовувати в побуті рідке мило, тому що в нього додають спеціальні речовини, що сприяють зволоженню шкіри.

2. Приділяйте увагу пілінгу

Пілінг рук можна робити як під час манікюру в салоні краси, так і в домашніх умовах. Для цієї мети можна використовувати саморобний кавовий або цукровий скраб. Його необхідно нанести на розпарену після душу або спеціальної ванночки шкіру рук. Така процедура дозволить позбутися від ороговілих клітин шкіри і допоможе проникненню в шкіру активних зволожуючих і живильних речовин.

3. Всю побутову роботу необхідно виконувати в рукавичках

Даний рада хоч раз чув кожен. Хімічні речовини сильно стоншують і псують шкіру рук, можуть викликати алергічні реакції. Щоб уникнути цього, використовуйте рукавички при кожному зіткненні з побутовою хімією. Поєднати приємне з корисними вам допоможе живильний крем нанесіть його під рукавички під час прибирання, і ваші ручки точно скажуть вам спасибі!

4. Замість рукавичок можна використовувати захисний крем

Якщо з якоїсь причини рукавички вам не підходять, можна нанести спеціальний крем, який працює як рукавички. Він захищає руки при контакті з хімією, а змити цей крем можна теплою водою після закінчення всіх робіт.

5. Регулярно використовуйте крем.

Для того, щоб зберегти шкіру рук зволоженою і молодий, потрібно після кожного контакту з водою наносити живильний крем. Але не у кожної людини є така можливість, тому рекомендується робити це хоча б раз на день.

6. Не забувайте про масаж для рук

Масаж-прекрасний спосіб поліпшити кровообіг, зняти напругу і вплинути на рецептори, яких так багато в шкірі рук. Найчастіше можна зустріти класичний вид масажу – погладжування і розтирання з використанням живильного крему.

Наносьте крем втирающими рухами від кінчиків до основи пальців, після чого переходите до зап’ястя. Можна використовувати легкі пощипування. Також у напрямку від кінчиків пальців до зап’ястя, захоплюючи шкіру подушечками великого і вказівного пальців. Ця процедура допоможе тримати м’язи рук в тонусі.

7. Гімнастика для рук – це корисно.

Для того, щоб зняти втому і напругу, ви можете виконувати спеціальні вправи. Ця легка гімнастика дозволяє зняти втому і напругу в руках, що накопичилася за день. Це займе 5-10 хвилин, кожну вправу потрібно виконати до 10 разів.

1) Поворушіть пальцями так, ніби ви граєте на піаніно;

2) Потрясіть руками, а потім обертайте кисті за годинниковою стрілкою;

3) Поставте лікті на стіл. Зігніть і розігніть кисті рук.

4) Руки треба покласти на стіл, а кулаки повільно стискати і розтискати;

5) З положення, коли ваші лікті на столі, стискайте руки в кулаки і дуже швидко розслабляйте їх. При цьому положення кисті повинно бути наступне: великий палець повинен бути спрямований у бік, а інші пальці щільно притиснуті один до одного.

6. Розпрямите долоні і згинайте пальці по черзі, починаючи з мізинця до великого.

Причини швидкого старіння шкіри рук

Вікові зміни чітко можна простежити за станом рук. Спостерігаються порушення водного балансу в тканинах дерми, повільніше виробляється колаген, який відповідає за пружність і еластичність шкіри.

Також причинами старіння шкіри можуть бути:

1) Неправильний догляд за шкірою рук і недотримання правил особистої гігієни;

2) Повільний метаболізм, який з’являється з-за патологій і поганого харчування;

3) Часті контакти з побутовою хімією без рукавичок;

4) Часті стреси, які впливають як на весь організм, так і на стан шкіри;

5) Наявність шкідливих звичок.

Який догляд потрібен рук в залежності від вашого віку

Шкіра на руках дуже вразлива і процеси старіння запускаються рано. Тому важливо починати доглядати за нею в юному віці.

20 років. Догляд за 20 років відрізняється від догляду в більш зрілому віці. У цьому віці найважливіше – використовувати крем для рук, що містить гліцеринові речовини та жирні кислоти. Захищайте свої руки рукавичками при різних роботах і намагайтеся використовувати препарати з нейтральним pH.

30 років. В даному віці дерма рук вимагає великих зусиль і відповідальності. Потрібно використовувати крем з антиоксидантами, щоб прискорити регенерацію клітин. Також важливо проводити скрабування шкіри, щоб поліпшити циркуляцію крові і очистити дерму від ороговілих частинок.

40 років. Шкіра рук людей у зрілому віці гірше переносить вплив різних природних факторів: більш вразлива до холоду взимку і спеки влітку, що призводить до дефіциту вологи і може викликати лущення. Також ультрафіолетові промені можуть вплинути на появу пігментних плям, від яких згодом буде складно позбутися. У цьому віці рекомендують дотримуватися здорового харчування, включити в свій графік пілінги, крему з SPF-захистом, масажі і маски.

50 років. Для здоров’я шкіри важливий систематичний щоденний догляд. Не можна забувати про антивікових косметичних і засобах, які перешкоджають старінню шкіри і покращує її стан. Влітку важливо захищати шкіру від дії ультрафіолетових променів, а взимку – зволожувати її.