Спорт

Дитячий кроссфіт: особливості та приклади вправ

Слідом за популярним дорослим напрямком, в спортивну середу став впроваджуватися і дитячий кроссфіт. Цей функціональна система тренувань для розвитку у юних атлетів гнучкості, сили і витривалості. Її метою є в основному загальний фізичний розвиток дітей до 11 років, дефіцит якого особливо актуальним останнім часом.

Функціональний тренінг для дітей, зрозуміло, має ряд відмінностей від дорослого напрямку. Це і норми навантажень, і види вправ, адже незміцнілий організм знаходиться в постійному стані зростання й розвитку, скелет дитини більш гнучкий і тому більш схильний можливим деформаціям. Щоб зрозуміти, чи підходять юному атлету такі спортивні заняття, мало одного бажання, необхідна консультація фахівця.

Користь і шкода

Завдяки високому рівню фізичної підготовки, діти, які займаються кроссфитом, отримують відмінну базу для майбутніх досягнень в інших видах спорту. За умови помірної інтенсивності програми, в супроводі кваліфікованого наставника користь функціонального тренінгу незаперечна. Поліпшення фізичних показників, гармонійний розвиток скелета, серцево-судинної і дихальної систем – ось мета кроссфита.

У будь-якому спорті без системи ніяк не обійтися, цей вид тренінгу не є винятком.

В тиждень рекомендується відвідувати 2 – 3 тренування, при більш частих заняттях організму складно буде відновитися, що загрожує перевантаженнями і негативним впливом на здоров’я дитини.

Особливості кроссфита для різних віків

Як і інші види спорту, кроссфіт ділить дітей за віковими критеріями, що передбачає різні норми обсягу тренувань, інтенсивності вправ, вагових навантажень. Це групи дошкільного (6 – 7 років) та шкільного віку (до 11 років) віків. Більш старші атлети відносяться до підліткової групі, де, на відміну від дитячого кроссфита, в основному обмежує навантаження своєю вагою, використовується обтяження.

Дошкільна група 6-7 років

Майбутні атлети в 6 – 7 років найчастіше роблять перші кроки в світі спорту, і з ними проводиться досить багато педагогічної роботи. Відбувається поступове звикання до режиму тренувань і основний час присвячено загальному фізичному розвитку. Основи програми включають кардионагрузки, підтягування, віджимання, човниковий біг, присідання.

Шкільна група до 11 років

Діти з 8 до 11 років отримують набагато більше навантаження. Програма розбавлена різними видами жиму зі снарядом (з мінімальними вагами, звичайно) і основами класичного кроссфита.

Функціональний тренінг складається з декількох видів вправ, давайте розглянемо їх трохи докладніше.

Вправи, що використовують як обтяження лише власна вага:

Класичне віджимання – легке по техніці, робить наголос на грудну клітку і м’язи рук. Для дітей молодшого віку є полегшений варіант, з опорою на коліна, а не на шкарпетки.

Повітряні приседи – розвиває м’язи ніг і покращує поставу та координацію.

Віджимання від лави – опрацьовує трицепс, готує до складних видів жиму.

Берпи – послідовна комбінація вправ: положення в упорі лежачи, віджимання від підлоги, вистрибування вгору і бавовна над головою. На початкових етапах важлива не швидкість, а радше звичка до послідовності та повне виконання вправ.

Підтягування на турніку – готує до складних жимам і тязі з ускладненнями. Задіє безліч м’язів, зв’язок і сухожиль, зміцнюючи їх в процесі занять.

Використання інвентарю:

Вправа на канаті, лазіння – розвиває витривалість і силу рук.

Кидок м’яча – вправа на розвиток спритності, влучності та координації, необхідні в різних видах спорту.

Стрибки на тумбу – несе навантаження на ноги, підвищуючи їх силу. А також розвиває орієнтацію в просторі і концентрацію уваги.

Метаболічна функціональність:

Гребля – вправа на тренажері, підвищує витривалість. Важливо освоїти техніку і тільки потім підвищувати швидкість.

Човниковий біг – розвиває силу ніг і реакцію. З кожним тренуванням можна поступово нарощувати швидкість і кількість підходів.

Вправа зі скакалкою, стрибки – універсальне, розвиває ноги, проходить у вигляді гри, легко сприймається дітьми.

Переймаючи досвід у дорослого кроссфита, в дитячому періодично проводяться змагання. Як показує практика, змагальні заходи юних спортсменів також азартні, а діти володіють великою волею до перемоги і цілеспрямованістю.

Після проходження початкових етапів кроссфита можна переходити на інший рівень – підлітковий, де додадуться вправи з обтяженням, а основна база ускладниться додатковими елементами. Також, у подальшому кроссфіт може стати підтримує тренінгом, паралельним із заняттями іншими видами спорту.